Kategorisiz
Yorum yapılmamış

Omron Relays, 7 farklı modelden oluşturulmaktadır. Her model farklı amaçlar ve farklı ürünlere sahip olmaktadır. Sizlerle bu modellerin özelliklerini, amaçlarını ve ürünleri hakkında sizlere sunacağımız imkanlardan bahsedeceğiz.

general purpose relay
Genel Amaçlı Röleler : İçerisinde 3 farklı kategoriye ayrılmaktadır. Bunlar kontrol paneli için, dahili için ve özel amaçlar içindir. Bunları tek tek inceleyelim.

  • Kontrol Paneli için : Kontrol paneline veya paneldeki ortama bağlı olarak çeşitli özelliklere ve uygulamalara uyacak şekilde doğrudan yük anahtarlama amacıyla mevcutturlar.
  • Dahili için : Çok kutuplu röleler, yüksek kapasite ve yüksek dielektrik dayanımı sağlamaktadır. Motorun özelliklerine göre seçici şekilde kullanılır.
  • Özel Amaç için : Motor sürücülerin çalışması için kullanılmaktadır.

omron safety relays
Güvenlik Röleleri : Bu tip röleler, tesisler ve ekipmanlar için güvenlik devrelerini oluşturmaya yardımcı olmak için kullanılır. Temas kaynağını tespit etmek için zorla yönlendirilmiş bir mekanizma bulunur.


omron terminal relays
Terminal Röleleri : Omron Relays, kontrol panellerinde yerden tasarruf sağlamak için tercih edilir. Çıkış arayüzleri için ideal sonuçlar sağlar.


io relay
G / Ç Röle Terminalleri : PLC ve diğer cihazları birbirine bağlamak için kolay bir yoldur. Ayrıca kontrol panelinde kablolama en aza indirgenmeye yardımcı olur.


Solid-state Relays
Katı Hal Röleleri : Yüksek hız ve yüksek frekansta çalışmaya imkan vermektedir. Yarı iletkenlerin kullanıldığı temassız rölelerdir. Bu tip röleler içinde 3 farklı biçime ayrılmaktadırlar. Bunlar, ısıtıcı kontrolü için, üç fazlı motorlar için ve soket-eklenti tipi içindir. Bunların detaylarını inceleyelim.

  • Isıtıcı Kontrolü için : Bazı makineler için ( yeniden akış fırınları, kalıplama makineleri, sinterleme fırınları ) yüksek hassasiyet ve yüksek frekanslı sıcaklık kontrolü sağlamaktadır.
  • Üç Fazlı Motorlar için : Ani motor çalışmasını engellemek ve mekanik yoğunluğu azalatmak için yumuşak başlatma ve durdurma eylemleri gerçekleşir. Diğer uygulamalar için ideal bir tiptir.
  • Soket-Eklenti Tipi : Yüksek frekanslı anahtarlama, kontrol cihazları ile sinyal değişimi ve diğer I/O uygulamaları için tercih edilir.

Low Voltage Switching Gears
Alçak Gerilim Anahtarlama Dişlileri : Motor uygulamaları ile uyumlu bir haldedir. Örneğin; motor kontaktörleri, termal röleler ve yardımcı röleler ile beraberinde geniş bir ürün alanına sahiptir.

Omron Relays Ürünleri

Güvenlik Röleleri
G7SA
G7S-E
G7Z
Terminal Röleleri
G3S4
G6B-4ND
G6D-F4PU / G3DZ-F4PU / G6D-F4B
I / O Röle Terminalleri
G70V
G7TC
G70A
G70D-SOC08
XW2Z-R
G70D-VSOC16 / VFOM16
OS16 / OS08 / P7TF-IS16
Alçak Gerilim Anahtarlama Dişlileri
J7KC Series
J7MC Series
J7TC Series
J7KCA Series

Arya Otomasyon Sistemleri olarak sizlere sunacağımız ve sunduğumuz her ürünün tedariğini bizden öğrenebilirsiniz. Bizimle sürekli iletişimde kalıp, gerekli bilgileri temin edebilirsiniz. Omron Relays denilince akıllara geldiğimizi gururla söylemek isteriz. Bizlere mail adresinden veya +9 0552 207 53 54 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir