danfoss sürücü

Danfoss Sürücü

Danfoss Sürücü denilince akla tasarruf ve yenilikçi sistemler akıla gelmektedir. Farklı kategorileri bulunan bu sürücüler, VLT, HVAC ve VCON sürücü kategorisine sahip olmasıyla bilinir. Danfoss sürücüler, enerjide soğutma kategorisinde etkili ve kalıcı çözümler üretmiştir ve bu şekilde tanınmıştır. Enerji alanında bir çok ödüle sahip olmuştur. Ayrıca sizlere çok iyi bir tasarruf sağlayan bu sürücüler, verimlilik artışı sağlar ve verimliliği en iyi şekilde hissettirir. En büyük etkendir.

Danfoss Sürücü Ne İşe Yarar ?

Tahrik ve elektrik motor sistemlerinin kontrolüyle birlikte bir çok avantajı beraberinde getirir. Elektrik enerjisinin tasarrufu, maksimum fayda sağlamaktadır. Bu sürücüler aynı zamanda uygulamalar ile uyumlu hale getirilmiştir. Örnek vermek gerekirse; motor ve pompalar, su arıtma tesisleri ve benzeri alanlar. Otomasyon sistemlerine kolayca uyum sağlayabilecek şekilde üretilmektedirler. Ayrıca bu sistemleri uzaktan izlemeniz mümkün olmaktadır.

Nerelerde Kullanılır ?

Bu sürücüler, sistemin hızını ayarlamaktadırlar. Bu sayede proses denilen kavram iyileştirilmektedir. Mekanik güç düşürülür ve bu durumda oluşan sesler en aza indirilir. Elektrik motorlarının kontrolü, enerji sistemleri, tork kontrolü gerektiren alanlar, fan kontrolü, pompa kontrolü.

danfoss sürücü
danfoss sürücü

Avantajları Nelerdir ?

  • Harmonikler düşük seviyede oluşmaktadırlar.
  • Saha iletişim protokollerini desteklerler. ( Profibus, Ethernet, Bacnet...)
  • Daha uzun ömür sağlamaktadır.
  • Özel soğutma sistemleri bulunmaktadır.
  • Elektrik motoruna bağlı olmadan oluşturulan bir yapıdır.

Danfoss Sürücü

Bunların yanı sıra bu sürücülerde, rüzgar ve güneş gibi yenilenebilir enerji kaynaklarından yararlanmak olanaklıdır. Sizlere ayrı bir enerji imkanı sunar. Sanayide en çok tercih edilen sürücülerdir. Arya Otomasyon Sistemleri olarak sizlere bu sürücüler hakkında en iyi desteği ve bilgiyi aktaracağımızı, kullanım alanları hakkında çözümler üretebileceğimizi iyi biliyoruz. Danfoss Sürücüler ile alakalı tüm sorularınızı bizlere iletebilir. Destek, yedek parça ve diğer malzemeleri temin etme imkanını yaşayabilirsiniz.

Leave a Reply