industry automation
invertör

İnvertör (Inverter) Nedir ?

İnvertör, basitçe dönüştürücüdür. Neyi dönüştürür bunu açıklayalım. Elektriksel bir güç dönüştürme elemanıdır. Herhangi bir DC kaynaktan aldığı gerilimi, belirli bir değişken oluşturarak AC gerilim elde eder. 

İnvertör Nerelerde Kullanılır ? 

Sistemlerdeki kesintilerin, dalgalanmaların, dengesiz hareketlerin önlenerek sistemi daha verimli çalışmasını sağlamak amacıyla kullanılır. Ayrıca reaktif enerji azalarak tasarruf sağlanır.

Sağladığı Faydalar Nedir ? 

Aslında doğru akım ile alternatif akım arasında dönüşüm sağlayabilen tüm cihazlara verilen isimdir. 12V, 24V ve 48V doğru akımlarını 220V alternatif akımına dönüştürebilir, frekans ayarını yapabilirsiniz. Elektriğin kalitesi, AC-DC akım türünü ayarlayabilirsiniz.

Çeşitleri Nedir ?  

İki farklı grupta yer alabiliriz. Birincisi doğru akım kaynağını, alternatif akım kaynağına çevirmek. İkincisi ürettiğimiz bu alternatif akımın frekansını ve ya gerilimini değiştirmek. Şebekeye bağlı veya şebekeden bağımsız olarak çalıştırılabilir. İnvertör içerisinde dört adet devre elemanı bulunur. Bunlar frekans değiştirici, doğrultucu, güç devresi ve otomatik denetim elemanlarıdır. 

Sizlere bu sayfamızda, en güncel paylaştığımız yazıları, bilgilendirme konularımızı ve sattığımız ürünlerin ne işe yaradıkları hakkında bilgiler vermeyi hedefliyoruz. Arya Otomasyon olarak sizlere her zaman destek çıkmak ve en hızlı çözüme ulaşmayı hedefledik. Çünkü biz, sizlere doğru kararlar almakta ve sizleri kolay yola sokmaktan mutluluk duyuyoruz. Ayrıca bizim sayemizde aradığınız en iyi ürünü bulacak ve uygulayabileceksiniz. Çünkü çok geniş bir çalışma alanımızın var olması sizlere bu imkanı sunmamıza olanak sağlıyor.

Bu sayfamızı mutlaka takipte kalın. Çünkü en bilgilendirici içeriklerden oluşturacağımız, ürünler hakkında en detaylara ulaşabileceğiniz yer burasıdır. Yukarıda ki gibi bilinen diğer adı ile inverter nedir gibi küçük bilgi sizlere ulaştırdık. Tabi ki detaylarına da ulaşabileceksiniz. Bizlerle her zaman iletişimde kalın. Biz sizleri doğru ve gerçek bilgiye ulaştırabiliriz. Fikirlerinizi dinler, çözümler üretiriz.